Hiç arka koltukta arkadaşlarınızla Nordschleife’yi fethetmeyi hayal ettiğiniz oldu mu? Ya da süper spor performansa sahip bir coupé otomobilin direksiyonuna geçmeyi? Mercedes-AMG sayesinde bu artık mümkün. Affalterbach’tan çıkan ilk dört kapılı süper spor otomobili olan Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4-Door Coupé’nin kaderinde dünyanın yarış pistlerine yeni bir soluk getirmek var.

Aracın özelliklerine hızlıca bir göz atmak bu iddiayı destekliyor: 315 km/s azami hız, 0’dan 100 km/s’e ulaşma süresi yalnızca 3.2 saniye. Otomobilin biricikliği, konforu ve güvenliği, etkileyici dinamiklerini tamamlayarak günlük sürüş zevkini yeni zirvelere taşıyor. Otomobilin olağanüstü performansı, kaputun altındaki 4.0 litrelik V8 çift turbo motor ile AMG Speedshift MCT 9G’nin ortak çalışmasından kaynaklanıyor. AMG’ye özel radyatör ızgarası, uzun ve çift güç kubbeli kaput, köpekbalığı burnu tasarımı, şık Multibeam LED farlar, LED arka farlar, GT’ye özgü sinyal lambaları, çerçevesiz yan pencereler ve farklı pozisyonlara ayarlanabilen, uzatılabilir arka kanatlar da otomobilin dikkat çeken özellikleri arasında. Coupé üç farklı performans değeriyle geliyor ve piyasaya sürüldüğünde özel bir sürümü de kullanıma hazır olacak. Sonsuz iç ve dış kişiselleştirme seçenekleri ve altı sürüş moduyla bu otomobil hem hırslı yarışçılara hem de gündelik kullanıcılara hitap ediyor.

Yarış pistinden yollara: Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ 4-Door Coupé hangi hızda giderse gitsin, her zaman olağanüstü bir performans sunuyor.